Firma Agry zajmuje się produkcją plastikowych elementów takich jak rączki i ramki do pasów. Producenci pokrowców sportowych oraz przeznaczonych do przechowywania instrumentów powinni być szczególnie zainteresowani ofertą firmy. Przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż hurtową. Elementy przedstawione na stronie internetowej są trwałe i wytrzymałe. Dobrze wyprofilowanie rączki chronią dłonie przed powstawaniem odcisków. Z kolei regulowane ramki do pasów zabezpieczają przed otarciami oraz stabilizują ciężar. Cechy te są szczególnie ważne przy przewożeniu cennych przedmiotów w pokrowcach jakimi są niewątpliwie instrumenty muzyczne i sprzęt sportowy.

Ramki i rączki do toreb, walizek i plecaków

Wybierając się na zimowe szaleństwo w górach należy przygotować sprzęt zimowy jakim są narty lub snowboard. Po pierwsze należy zadbać o właściwe zaostrzenie krawędzi. Ostre krawędzie zwiększają zwrotność i przyczepność na twardym śniegu. Kolejnym elementem jest smarowanie powierzchni ślizgowej sprzętu narciarskiego, które zapewnia płynną jazdę. Przy serwisowaniu sprzętu narciarskiego nie można zapominać o potrzebie uzupełnienia ubytków w ślizgach. Ostatnią i najważniejszą kwestią jest ustawienie wskaźniku docisku buta i prawidłowej siły wypięcia.

Ramki do pasów w sportach zimowych

Prawidłowo przygotowany sprzęt należy przed podróżą zapakować w pokrowiec. Ochraniacze na narty czy snowboard posiadają regulowane ramki do pasów. Przesuwając pasy można dostosować długość szelek do własnej wysokości. Dobre ustawienie pasów zapewni komfort podczas przenoszenia sprzętu.

Szelki nie będą się "wbijały" się w skórę co ma wpływ na brak podrażnień i siniaków na ramieniu. Szlufki do pasów są wytrzymałe i stabilne. Sprzęt narciarski jest drogi, dlatego ważne jest żeby ramki gwarantowały ochronę sprzętu narciarskiego podczas wchodzenia pod górę.    

Rączka w rączkę z muzyką

Skrzypce, gitara, wiolonczela, keyboard oraz trąbka to instrumenty, które muszą być przewożone w futerale. Bezpieczeństwo sprzętu grającego podczas transportu jest niezwykle ważne ze względu na delikatne drewniane elementy oraz struny. Każdy pokrowiec posiada rączkę ułatwiającą przenoszenie sprzętu.

Dobrym pomysłem jest przewiązanie rączki przy pomocy linek zakończonych karabińczykami do elementów z wyposażenia bagażnika. Unieruchomienie instrumentu pozwoli na uniknięcie przemieszczania się sprzętu podczas wykonywania manewrów. Większość pokrowców na instrumenty posiada, także regulowane szelki. Dostosowywanie pasów do konkretnego rozmiaru ułatwiają ramki plastikowe. Elementy te, również mogą posłużyć do stabilizacji instrumentu. Wystarczy połączyć ze sobą pasy przy pomocy sznurków i przytwierdzić sprzęt do zaczepów samochodowych.  

Uchwyty w instrumentach mogą mieć rączkę skórzaną, gumową bądź plastikową. Najważniejszym zadaniem tego elementu jest zapewnienie bezpieczeństwa cennemu instrumentowi podczas jego manipulacji. Uchwyty pełnią funkcję stabilizatora i równomiernie rozkładają ciężar po dwóch stronach instrumentu. Kształt rączek zapewnia komfort w czasie pokonywania długich dystansów ze sprzętem również pieszo. Rączki zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby przeciwdziałać powstawaniu odcisków wynikających z przeciążenia.

Pokrowiec chroni sprzęt przed uszkodzeniem oraz rozstrojeniem. Instrumenty powinny znajdować się w futerale nawet w pokoju, żeby nie osadzał się na nich kurz. Kolejną ważną rzeczą jest staranie się o zapewnienie jak najbardziej stałej temperatury sprzętom grającym. Drewno jest materiałem bardzo czułym na wilgoć, ochłodzenie i ocieplenie. Pod wpływem zmian temperatur instrumenty szybciej się rozstrajają. W przypadku chęci zredukowania częstotliwości strojenia warto trzymać instrument w pokrowcu.

Zmiana nie jedno ma imię

W przypadku, gdy znudziła Ci się już Twoja torba podróżna możesz odmienić jej design poprzez zmianę dodatków. Kupując rączkę do walizki np. utrzymaną w prowansalskiej stylizacji sprawisz, że zmieni się styl Twojego podróżniczego ekwipunku. Dostępne są rączki zarówno skórzane jak i plastikowe czy gumowe. Wybierając rączkę wykonaną ze skóry nadasz torbie bardziej eleganckiego charakteru i stylu. Z drugiej strony wybierając rączkę plastikową podkreślisz bardziej sportowy styl swojej torby podróżnej.

Zawsze możesz też zmienić kolor rączki. Wystarczy, że kupisz farbę w sprayu i tym samym przemalujesz rączkę np. na złoto. Pomyśl sobie jak cudownie wyglądałaby butelkowozielona torba ze złotą rączką. Całość stylizacji dopełniałyby ramki do regulacji pasów utrzymane w tej samej kolorystyce.

Doszywając naszywki z pasmanterii podkreślisz tym samym swój indywidualny charakter. Na rynku dostępnych jest wiele naszywek m.in naszywki glamour, wojskowe, kwiatowe i zwierzęce. Pokaż Światu czym się interesujesz i co poprawia Ci nastrój. Za pomocą karabińczyków możesz przyczepić do torby breloczki, które kupiłaś podczas ostatniej ekscytującej podróży.

Rodzaje ramek plastikowych i rączek:

  • Ramka do pasków 30mm
  • Czarna przelotka do pasków 40mm
  • Rączka/Uchwyt do pokrowców
  • Rączka do walizki
  • Rączki miękkie

tekst, który sie rozwija

czytaj dalej